Preparaty do szamb – syntetyczne czy naturalne?

Naturalne czy syntetyczne? Jest to dylemat, z którym zmagają się dwie grupy ludzi od kiedy tylko produkty syntetyczne pojawiły się na rynku i nie ważne czy chodzi o preparaty do czyszczenia szamba, czy olej samochodowy. Dziś chcielibyśmy zająć się jednak tą pierwszą grupą produktową i udowodnić Państwu, że w tym wypadku jednak biopreparaty są o wiele lepszym rozwiązaniem dla wszystkich i nie chodzi tylko o ich cenę, czy ekologiczne podejście do tematu. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Preparaty do oczyszczenia szamba, które są w pełni syntetyczne, bywają niebezpieczne w czasie użytkowania. Nawet na opakowaniach, możemy często przeczytać, że zaleca się umieszczenie tabletki lub proszek w do szamba w ubikacji, zamknięcie jej na jakiś czas i dodatkowe otworzenie okna.

Co to dla nas oznacza?

Otóż wydobywające się opary, zwyczajnie będą szkodliwe i reakcję chemiczną, można usłyszeć zaraz po wykonaniu zalecanych czynności. Będzie to syczenie, które brzmi naprawdę niepokojąco. Możemy być pewni, że burzliwy proces rozpuszczania szybko minie, jednak opary w dużo wolniejszym stopniu, będą uwalniać się cały czas. W przypadku biopreparatów, ten problem nie występuję.

Świadczyć mogą o tym produkty, które stosuje się w przypadku oczek wodnych i basenów, ponieważ nawet ich wykorzystanie, nie wymaga od nas przerwy w aktywnej eksploatacji obiektu.

Jeśli chodzi o kwestie ceny produktów, są one w takich samych cenach i biopreparat za kilkadziesiąt złotych, wystarczy na okres 2 lat w gospodarstwie domowym!