Mój preparat nie działa? 3 kroki stosowania biopreparatów

Oczekiwanie na pierwsze oznaki działania preparatów, nie jest mocną stroną większości użytkowników. Na forach internetowych i w grupach dyskusyjnych pojawia się mnóstwo tematów odnośnie braku widocznych oznaków działania biopreparatów.

Co trzeba wiedzieć na temat ich stosowania? 3 podstawowe kroki powinny być wystarczające, by przestać porównywać je z syntetycznymi zamiennikami.

Aplikacja zgodnie z instrukcjami producenta

Jeśli na tylnej etykiecie znajduje się informacja, by tabletki do szamba lub proszek wsypywać bezpośrednio do zbiornika, to koniecznie należy się do tego stosować. Biopreparaty do ścieków zazwyczaj wystarczy umieścić w ubikacji i spuścić wodę, dlatego warto wcześniej spojrzeć na instrukcję.

Cierpliwość

Syntetyczne produkty działają niemal natychmiast. Słychać reakcje żrące, czuć zapach i można zaobserwować wydajne tempo pracy. Bakterie do szamb potrzebują nieco więcej czasu, by się uaktywnić. Są to naturalne mikroorganizmy, które wybudzają się, np. jak droższe, które rozpoczynają proces fermentacji, gdy zostaną połączone z roztworem wody i cukru.

Obserwacja

Obserwuj zmiany. Skoro nie są one widoczne w pierwszym momencie, gdyż biopreparaty nie są tak agresywne, to kiedy? Prawdopodobnie w ciągu kilku godzin lub wedle zaleceń producenta. Wszystko również zależy od samego rodzaju środka, ponieważ jeśli chodzi o preparaty do kompostownika lub bakterie nitryfikacyjne do oczka, na efekty trzeba poczekać nieco dłużej.

Przekonajcie się o tym na własne oczy!