Jak wygląda czyszczenie niewielkiego oczka wodnego?

Większość osób budujących/remontujących swój dom, zastanawia się nad tym, w jaki sposób upiększyć i zagospodarować teren nieruchomości. Doskonałym pomysłem jest oczywiście oczko wodne, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że będą musieli je czyścić przy pomocy profesjonalnych firm zewnętrznych oraz stosować bakterie nitryfikacyjne do oczka.

Na czym polega czyszczenie? Otóż na dnie zbiera się muł, który może bardzo negatywnie wpłynąć na roślinność i florę bakteryjną w naszym oczku, co będzie skutkować wyniszczeniem naszej roślinności oraz zatruciem się, lub uduszeniem ryb. Zewnętrzna firma czyszcząca, przyjeżdża do nas z odpowiednim sprzętem, który pozwoli na wypompowanie wody z oczka, zebranie osadzonego się mułu na dnie i dokładne wyczyszczenie samego zbiornika. Czysta woda, jest pompowana ponownie. Jest to czynność, którą należy wykonywać cyklicznie, w zależności od tego, w jakim stanie jest nasze oczko wodne, jednak zaleca się, by czyścić zbiornik co 2-3 lata. Cena w dużej mierze, zależna jest od wielkości posiadanego obiektu i firmy, którą planujemy wynająć, więc w pierwszej kolejności należy skonsultować się z konkurencją w naszej okolicy.

Oczywiście istnieje możliwość wydłużenia okresu między jednym i drugim cyklem czyszczenia, wystarczy stosować preparaty do oczek, które są między innymi dostępne w naszym sklepie. W ten sposób, są Państwo w stanie zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy, gdyż proces czyszczenia będzie o wiele rzadszy, a samo oczko wodne, będzie wyglądać o wiele lepiej!