Ekologiczna uprawa roślin – to takie proste!

Ekologia to modne hasło. Wszystkie produkty z logiem BIO, cieszą się ogromną popularnością wśród klientów, którzy są gotowi przeznaczyć na ich zakup dużo więcej pieniędzy, niż na standardową żywność. Kiedy mówimy, że oferty są BIO? Oczywiście wtedy, gdy do ich produkcji nie zostały wykorzystane żadne preparaty chemiczne i syntetyczne zamienniki.

Doskonałym przykładem są biopreparaty do szamb lub preparaty do kompostownika produkcji naturalnej. Dzięki nim nie tylko Wasz nawóz będzie ekologiczny, ale całe gospodarstwo!

Czy producenci warzyw i owoców nie nadużywają znacznika BIO do podniesienia cen?

Istnieje przeświadczenie, że biopreparaty do uprawy lub ochrony roślin są dużo droższe od syntetycznych zamienników. Często spotkać można także głosy, że są one mniej skuteczne. Otóż nic bardziej mylnego! Naturalne kultury bakterii znajdujące się w środkach działają po prostu z opóźnieniem, gdyż muszą się one aktywować, jak np. drożdże.

Wielu producentów żywności regularnie do swoich ogrodów lub szklarni stosuje takie preparaty, nie podnosząc cen oferowanych żywności z tego tytułu. Można spotkać je m.in. na lokalnych targowiskach i bazarach. Markety natomiast starają się maksymalizować ceny na wszystkie możliwe sposoby, dlatego warto zastanowić się w czasie kolejnych zakupów, gdzie lepiej nabyć niezbędne produkty spożywcze.

Jeśli posiadacie swój własny ogródek lub szklarnię, stosujcie naturalne preparaty do kompostownika. W ten sposób uzyskacie ekologiczny nawóz, a Wasze warzywa i owoce będą nie tylko BIO, ale zapewnią także wyjątkowo atrakcyjną cenę.