Do czego służą preparaty redukujące tłuszcz?

Rury kanalizacyjne w czasie eksploatacji, są zanieczyszczane w bardzo szybkim tempie. Tworzą się na nich różnego rodzaju osady i złogi tłuszczowe, które nie tylko wpływać będą na higienę naszej instalacji, ale również mogą powodować powstawanie bardzo nieprzyjemnych zapachów.

Biologiczny preparat o nazwie Lipobakt, znajdujący się w ofercie naszego sklepu, służy do utylizacji tego typu złogów powstałych w naszym systemie kanalizacyjnym. Może być on stosowany również przy wykorzystaniu domowych oczyszczalni i szamba! Doskonale nadaje się do takich zadań, jak redukcja nieprzyjemnego zapachu z szamba.

Zasada działania jest bardzo prosta, otóż bakterie które zostały wykorzystane do produkcji preparatu, doskonale penetrują instalację, mineralizując powstałe złogi tłuszczowe do prostych związków nieorganicznych.

Preparat może okazać się niezbędnym narzędziem, w walce o zachowanie wysokiej higieny kanalizacji, zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach noclegowych, gastronomicznych, a nawet w przypadku separatorów tłuszczu, gdzie eksploatacja systemów jest o wiele większa.