Czemu moje biopreparaty działają tak wolno i z opóźnieniem?

Często spotykamy się z obawami klientów, którzy wybrali biopreparaty do ścieków i nie zauważają różnicy zaraz po użyciu produktu. Nic dziwnego, w końcu syntetyczne zamienniki można wyczuć w zapachu, a nawet usłyszeć już w pierwszych sekundach – warto zastanowić się, gdzie leży przyczyna.

Chcemy jednak już na początku odpowiedzieć na wasze pytanie i poinformować wszystkich początkujących użytkowników, że opóźnione działanie jest czymś zupełnie naturalnym. Po więcej szczegółów zapraszamy serdecznie do dalszej części artykułu.
Bakterie do szamb – daj im szansę się rozkręcić
Żyjemy w czasach, gdzie każdy z nas wszystko musi mieć na teraz i jeśli coś nie działa od razu, to prawdopodobnie nie nadaje się do niczego. Otóż w przypadku środków czystości naturalnego pochodzenia jest zupełnie inaczej.

Proszek do szamba zaczyna działać i pracować od momentu użycia, jednak szczepy bakterii muszą się w pewnym sensie obudzić, by aktywować swoją pełną moc. Mocno żrące chemikalia działają szybko, ponieważ nawet w kontakcie z wodą, powodują ostrą reakcję chemiczną – wdychanie oparów, może okazać się niebezpieczne dla użytkowników, więc należy być szczególnie ostrożnym w czasie użytkowania.

Naturalne bakterie są dużo bardziej subtelne w czasie swojej pracy. Nie są również tak agresywne, dzięki czemu ich użytkowanie jest dużo bezpieczniejsze i nawet w przypadku kontaktu preparatów ze skórą, nie ma obawy o poważne podrażnienia – brak szybkiej reakcji po zanieczyszczeniu dłoni, może maksymalnie wystąpić lekkie zaczerwienienie.