Biopreparaty dla owoców i warzyw

Drzewa, krzewy owocowe i ogródki warzywne są mocno narażone na atak ze strony szkodników. Stosowanie syntetycznych preparatów ochronnych jest niezwykle destrukcyjne dla otoczenia, a tym samym negatywnie wpływa na zawartość minerałów w ziemi – pryskane warzywa i owoce już nie smakują tak samo oraz z pewnością nie są tak zdrowe.

Warto więc wykorzystywać biopreparaty, które będą wspierać wszystkie etapy hodowli. Jeśli posiadacie domowe oczyszczalnie, z których czerpiecie wodę, już na tym etapie powinniście wybierać naturalne preparaty do szamb.

Ochrona przed niedoborami, szkodnikami i chorobami

Samo oczyszczanie wód i wykorzystanie ich do podlewania roślin oraz stosowanie takich produktów jak preparaty do kompostownika, jest niewystarczające, by uprawy warzyw, ziół lub owoców były satysfakcjonujące. Istotną rolę odgrywają także produkty wpływające na odbudowę odpowiedniej flory bakteryjnej i warstwy próchniczej, takie jak Solibakt i Fosbakt – zwłaszcza jeśli mówimy o uprawach przemysłowych i w szklarniach, tunelach oraz zamkniętych halach, gdzie gleba nie ma możliwości samodzielnej regeneracji.

Oprócz tego warto zabezpieczyć się zawczasu, w asortyment chroniący przed grzybem, pleśnią i szkodnikami – akurat tutaj nie możemy podać przykładu, gdyż różne preparaty, stosowane są w różnych sytuacjach i wszystko zależy od rodzaju pasożyta. Dlaczego należy kupować wyposażenie dużo wcześniej, ponieważ jeśli pojawi się problem, każda godzina jest stratą plonów i zagrożeniem utraty wszystkich roślin w waszym ogródku.