Chemia domowa zawsze powinna być odizolowana od produktów spożywczych i żywności. Niezależnie, czy są to środki syntetyczne, żrące, czy biopreparaty do ścieków, które należą do grupy najmniej inwazyjnych.
Jak więc zabezpieczyć je odpowiednio w swoim gospodarstwie domowym lub mieszkaniu? To bardzo istotna kwestia, która nie tylko będzie miała wpływ na bezpieczeństwo lokatorów, ale także satysfakcję z użytkowania preparatów.
Suche, ciemne miejsce
Większość osób magazynuje chemię w pomieszczeniach sanitarnych lub szafkach pod zlewem. Jest to dobre miejsce na płyny, lecz proszek lub tabletki do czyszczenia szamba mogą źle znosić obecność wilgoci, która cały czas obecna jest za sprawą zlewu i kanalizacji. Lepszym rozwiązaniem będzie szafka w górnej części, lecz musi być ona niedostępna dla dzieci i osób niepowołanych. Chociaż biopreparaty są bezpieczne dla środowiska i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia lub życia, to nie powinny mieć kontaktu ze skórą.
Biopreparaty do ścieków negatywnie mogą reagować także na wysokie lub bardzo niskie temperatury. Komórki, metalowe garaże lub inne pomieszczenia gospodarcze bez ogrzewania i wentylacji nie należą do najlepszych propozycji.
Warto więc wybrać pomieszczenie w domu lub ogrzewanym obiekcie, które będzie zamykane i dostępne tylko dla osób odpowiedzialnych za czystość lub pielęgnację nieruchomości. Bezpieczeństwo użytkowania to podstawa, o którą należy zadbać – nawet wybierając ekologiczne szczepy bakterii. Większość producentów udostępnia na swoich produktach instrukcję, której należy przestrzegać.