Bakterie do przydomowych zbiorników wodnych – dlaczego są lepsze od syntetycznych zamienników?

Żeby wiedzieć jakie preparaty stosować do przydomowych zbiorników wodnych, warto znać definicję takich obiektów. Zaliczamy do nich m.in. oczka wodne, baseny, przydomowe oczyszczalnie ścieków, szamba, prywatne stawy i przemysłowe produkty do magazynowania płynów. Czyszczenie ich wymaga różnych preparatów, a najlepiej wybierać naturalne środki wykorzystujące zaawansowane szczepy bakterii.

Jaki preparat do szamba wybrać, by cieszyć się zarówno wydajnością, jak i satysfakcją? Dlaczego oczyszczanie wód lepiej wykonywać za pomocą biopreparatów? Odpowiemy w dalszej części tekstu!

Sterylność też nie jest zalecana!

O ile w przypadku basenów możemy oczekiwań nieskazitelnej czystości wody (co można często poczuć, np. podczas kontaktu z mocno chlorowaną wodą), o tyle oczka wodne i oczyszczalnie potrzebują swojej flory bakteryjnej. Bakterie możemy podzielić na dobre i złe – co można zauważyć nawet podczas produkcji żywności, gdy chcemy samodzielnie zająć się produkcją serów, alkoholi itp.

W przypadku szamba lub oczyszczalni, szczepy bakterii mające pozytywny wpływ na kanalizację, konsumują złogi tłuszczowe i inne zanieczyszczenia, udrażniając tym samym rury oraz czyszcząc spuszczaną przez nas wodę. Biopreparaty do ścieków mają zadanie stworzenia odpowiedniego środowiska do rozwoju i życia mikroorganizmów, na których nam zależy – dlatego są lepsze od syntetycznych preparatów, które nie zabiją problemu na dłużej, tylko pozbędą się go powierzchownie.