Zwierze w domu? Zachowaj szczególną ostrożność

Każdy z nas chciałby pupila w domu. Jednak przed przygarnięciem zwierzaka pod swój dach, należy zabezpieczyć wszystkie elementy, które w jakikolwiek sposób, mogłyby mu zaszkodzić. Mowa oczywiście o chemii, ostrych przedmiotach i kabli (w przypadku posiadania gryzoni).

Warto wiedzieć, w jaki sposób wybierać preparaty do oczek wodnych, by nie zagrażały wszystkim domownikom i jak przechowywać wszystkie środki czyszczące, by również nie stanowiły zagrożenia.

Co zrobić, jeśli posiadamy ogródek?

Ogród to wspaniałe miejsce, w którym pupile domowe mogą się świetnie wybawić, lecz jest jeden problem… Używamy w nich zbyt dużo preparatów chemicznych, które mają celu zabezpieczenie roślin. Dużym błędem, może być również oczyszczanie wód (takich jak oczko wodne), w momencie, gdy pies, kot, lub inny nasz domownik, może wskoczyć do zbiornika, lub napić się wody.

Doskonałym wyborem są bakterie nitryfikacyjne do oczka, które można wykorzystywać we wszystkich rodzajach zbiorników, więc nie ma również problemów, by użyć ich do basenu.

Największym atutem jest fakt, że nie trzeba na jakiś czas przestawać korzystać ze swoich oczek wodnych, basenów i niewielkich stawów. Więc nawet jeśli zaraz po skorzystaniu z preparatów, nasz pupil wskoczy do wody, żeby się ochłodzić, to my nie musimy się martwić, że cokolwiek może mu się stać!

Przechowywanie również nie wymaga specjalnych warunków, wystarczy zabezpieczyć je przed dziećmi i zwierzakami, tak by nie miały bezpośredniego dostępu do biopreparatów pod nieobecność rodziców.