Zaniedbane szambo to nie tylko brzydki zapach!

Zamieszkując przedmieścia, często trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą na rozwiązanie codziennych problemów – najlepszym przykładem może być odprowadzenie szamba lub zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Stosowanie takich produktów jak preparaty do szamb i bakterie tlenowe do oczyszczalni, powinny być codziennością – co nie znaczy, że mamy ich używać codziennie, jednak regularne stosowanie powinno być standardem, a same środki czystości dla kanalizacji, powinny znajdować się w każdym gospodarstwie domowym.

Pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak, jak powinno z systemem odprowadzania kanalizacji, jest brzydki zapach unoszący się w gospodarstwie domowym. Jego przyczyn może być kilka i niektóre, mogą być naprawdę poważne.

Pierwsze co należy zrobić to, wykorzystać biopreparaty do ścieków wysokiej jakości, które pozbędą się złogów tłuszczowych w rurach i zamaskują zapach zawartości zbiornika.

Jeśli zapach szybko powróci, powodem może być pełny zbiornik szamba, który należy w najbliższym możliwym czasie opróżnić. Drugim scenariuszem jest uszkodzenie systemu wentylacji lub błędne zamontowanie całego systemu. W przypadku drugiego scenariusza, niestety żadne środki nie pomogą i jedynym możliwym rozwiązaniem, jest złożenie reklamacji w firmie, która zajmowała się montażem lub produkcją całego systemu – jeśli gwarancja już minęła, pozostaje jedynie kosztowna przebudowa.

Należy jednak zacząć od pierwszego punktu, który jest najbardziej prawdopodobny. Wybierając odpowiedni środek, należy postawić na jakość, gdyż tanie produkty, mogą nie spełniać oczekiwań.