Wsparcie hodowli zwierząt – biopreparaty mają znaczenie

Gospodarstwo hodowlane wymaga stosowania wielu preparatów ochronnych, czyszczących, nawożących i udrażniających – a biorąc pod uwagę hodowle roślin, warzyw, owoców i zwierząt, można spodziewać się naprawdę wielu zanieczyszczeń, których ciężko pozbyć się domowymi sposobami.

Czy lepszym wyborem są najpopularniejsze syntetyczne produkty, czy droższe biopreparaty do ścieków, które są coraz popularniejsze wśród użytkowników, a nawet klientów? Czym kierować się w czasie wyboru odpowiednich środków?
Udrażnianie rur i kanalizacji
Gospodarstwa domowe i hodowlane, często stosują przydomowe oczyszczalnie i szambo, więc pojawienie się nieprzyjemnych zapachów jest bardzo prawdopodobne. Biorąc pod uwagę odpływy z klatek i pomieszczeń hodowlanych, problem będzie pojawiać się regularnie, więc trzeba wziąć pod uwagę, że chemikalia mogą łatwo przedostać się tam, gdzie dokonają spustoszenia i dużych zniszczeń.

Bakterie do szamb i biopreparaty do oczyszczalni, są dużo bezpieczniejszym pomysłem, ponieważ charakteryzują się m.in. takimi cechami jak:
• neutralność dla żywych organizmów,
• obojętnością dla roślin,
• brak negatywnego oddziaływania na stan gleby.

Warto wspomnieć o tym, że ekologiczne gospodarstwa, które wykorzystują jedynie naturalne środki czystości, nawozy i preparaty ochronne, mogą ubiegać się o certyfikaty – te natomiast stanowią dowód najwyższej jakości produktów, które coraz chętniej wybierane są przez klientów.

Funkcjonalność i skuteczność biopreparatów może zaskoczyć nawet najbardziej wymagających klientów!