Uprawy pod osłonami? Również potrzebują wsparcia

Miłośnicy ogrodnictwa zawsze szukają sposobów, które pomogą im wydłużyć sezon, by maksymalizować dorodność plonów i móc hodować rośliny, które bez specjalnego zabezpieczenia (np. w postaci szklarni), nie byłyby w stanie przetrwać w naszych warunkach naturalnych.

Czy można jednak pozbyć się wszystkich możliwych zagrożeń, nie stosując nawozów i środków zabezpieczających rośliny przed bakteriami, chorobami i szkodnikami? Oczywiście, że nie, lecz istnieje możliwość stosowania naturalnych preparatów.

Biopreparaty od dawna w sercach rolników – zabiegi fungicydowe

Nie można ukrywać, że biopreparaty nie służą jedynie do oczyszczalni ścieków – chociażby oczyszczanie wód ma ogromne znaczenie w ogrodnictwie, ponieważ wiele osób podlewa swoje rośliny wodą, która powstała dzięki takim instalacjom.

Niestety, rośliny w dalszym ciągu narażone są na ataki z wielu stron, a jeśli do danej szklarni dostaną się groźne mikroorganizmy, będą one jeszcze szybciej niszczyć plony, więc reakcja powinna być równie stanowcza. Chcąc zminimalizować tego typu zagrożenie w przypadku upraw szklarniowych, należy dokładnie zapoznać się z możliwymi sytuacjami zagrażającymi zdrowiu roślin i sposobami walki z nimi – niezwykle istotne są kwestie niedoboru witamin i minerałów, które należy uzupełniać z zewnętrznych źródeł. Zachęcamy, by wykorzystywać w tym celu naturalne preparaty do kompostownika, dzięki którym nawóz staje się jeszcze bogatszy w mikroelementy – dodatkowym atutem jest słabszy zapach, który nie należy do przyjemnych podczas rozkładu resztek znajdujących się w kompostowniku.