SoilBakt, czyli jak odbudować warstwę próchniczą

Wyjałowiona gleba słabej jakości to zmora wszystkich ogrodników, działkowców i rolników – w końcu, jeśli dojdzie do takiego stanu rzeczy, to prawdopodobnie plony będą mało satysfakcjonujące lub nawet znikome. Oczywiście można ratować się wtedy nawozami i syntetycznymi produktami, które mają zagwarantować odpowiedni wzrost roślin, jednak przy długofalowym planowaniu swoich upraw, takie czynności mogą jedynie pogorszyć sytuację.

Jaki poradzić sobie z problemem w naturalny sposób? Na ratunek przychodzi SoilBakt, który udowadnia, że biopreparaty nie służą jedynie do takich czynności jak utylizacja szamba.
Odbudowa warstwy próchniczej – poprawa stanu gleby
SoilBakt ma na celu poprawę równowagi mikrobiologicznej gleby i wpłynąć pozytywnie na parametry fizykochemiczne – co przełoży się na ilość i jakość plonów z upraw.

Jest to w pełni ekologiczny środek, wykorzystujący naturalne szczepy bakterii, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla użytkowników, roślin i zwierząt, które znajdują się w gospodarstwie. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Niemal wszystkie podejmowane działania przez domowników i użytkowników – negatywny wpływ na stan gleby i upraw ogrodowych, mogą mieć nawet syntetyczne preparaty do czyszczenia szamba, które przedostaną się do gleby.

Wydajność biopreparatów może być jednak niezwykle satysfakcjonująca, ponieważ 1l SoilBakt, należy rozpuścić w 200-300l wody i rozprowadzić po terenie o powierzchni około 1ha – dlatego doskonale nadaje się również dla rolników i producentów żywności.