Recultiv w ogródku! Dlaczego pomocny?

Czym różni się masowa uprawa roślin do niewielkich ogródków? Sama hodowla warzyw, owoców, a nawet zbóż jest taka sama, jednak w jednym przypadku stosowane są dużo tańsze produkty, które pozostawiają jakość kwestii do uzgodnienia. Często są to produkty syntetyczne, mające destrukcyjny wpływ na stan gleby. Żadnemu rolnikowi nie trzeba raczej przypominać, czym są zabiegi fungicydowe, które przeciwdziałają powstałym grzybom i pleśni. W ten sposób można uratować plony i naprawdę można wykorzystać dużo zdrowsze środki, jak chociażby biopreparaty.

Czym jest Recultiv?

Można powiedzieć, że jest to środek mający wpływ na równowagę mikrobiologiczną gleby, dzięki której będzie ona dużo bardziej żyzna. Posiada on również pozytywne znaczenie na wzrost plonów roślin i ich bryłę korzeniową, dzięki której rozwijają się szybko i charakteryzują się dużo większą siłą.

Biopreparaty to nie tylko chemia do szamba i bakterie tlenowe do oczyszczalni. Możemy wykorzystywać je również w zbiornikach wodnych i ogródku, dzięki czemu śmiało można powiedzieć, że gospodarstwo domowe jest w pełni zgodne z naturą i cechuje się dużą dbałością o ekologię.

Recultiv chroni również rośliny i glebę przed pleśnią, grzybami oraz chorobami, które stale atakują wszystkie żyjące organizmy. Pozwoli to na ograniczenie wykorzystania środków przeciwdziałających takim objawom, które w większości przypadków są już syntetyczne i mogą pokazać swoje destrukcyjne podejście za kilka sezonów. W przypadku Recultiv, można zauważyć jedynie pozytywne zmiany.