Przygotuj się na sezon corocznych upraw!

dy śnieg zaczyna topnieć, a temperatury powietrza stają się wartościami dodatnimi, większość pasjonatów ogrodnictwa zaczyna planować kolejny sezon. Nic dziwnego, niemal każda roślina potrzebowała innego okresu sadzenia lub pielęgnacji.

Należy również zakupić wszystkie niezbędne środki ochronne, nawozy itp. Zalecamy oczywiście wybór biopreparatów, które pozytywnie wpłyną na Wasze najbliższe otoczenie i nie będą stanowić zagrożenia dla pozostałych roślin, czystości wody, czy zwierząt.

Nawóz? Tylko naturalny

Owoce i warzywa, które uprawiane są na naturalnym nawozie z kompostu, to duma większości działkowców. Niestety, nikt nie lubi zapachu i wyglądu rozkładających się pozostałości. Na szczęście na rynku znaleźć można kompostowniki, które w pewnym stopniu minimalizują dyskomfort.

Warto do zestawu dobrać preparaty do kompostownika, które składają się ze szczepów bakterii. Dzięki nim nawóz szybciej będzie gotowy, jego zapach stanie się mniej intensywny, a wartości odżywcze i mikroelementy wzbogacone.

Ochrona roślin

Choroby, grzyby, pleśń i szkodniki to zmora wszystkich rolników oraz ogrodników. Zabiegi fungicydowe przy pomocy biopreparatów są doskonałym rozwiązaniem, dzięki czemu nie należy obawiać się o plon i zagrożenia nadchodzące z wielu stron.

Zbiorniki wodne

Masz w swoim ogródki niewielki zbiornik? Nie będzie robić on wrażenia na gościach, jeśli nie będzie odpowiednio zadbany. Bakterie nitryfikacyjne do oczka to w pewnym sensie podstawa, dzięki której wydłużysz okres między manualnym pozbywaniem się glonów i pozostałości.