Prawidłowe przechowywanie biopreparatów

Chociaż przechowywanie środków czystości to coś, o czym możemy przeczytać na każdej instrukcji obsługi znajdującej się na etykiecie usytuowanej po tylnej stronie opakowania, wiele osób w dalszym ciągu popełnia podstawowe błędy. Oczywiście chemia musi znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci, lecz o czym jeszcze warto pamiętać? Przedstawiamy informacje, gdzie magazynować biopreparaty do szamba i pozostałych zastosowań.

Wysoka i zabezpieczona półka

Kuchnia nie jest najlepszym pomieszczeniem na magazynowanie chemii, chociaż większość z nas wybiera ją lub łazienkę w swoich mieszkaniach. Należy jednak maksymalnie odizolować takie wyposażenie jak chemia do szamba od żywności lub środków czystości. Idealnym rozwiązaniem są szafki zamykane na klucz usytuowane w warsztacie, piwnicy lub garażu, gdzie ani zwierzęta, ani nasi najmłodsi domownicy nie znajdą preparatów.
Suche miejsce bez dostępu do promieni słonecznych
Wspominaliśmy o piwnicach lub garażach, ponieważ zazwyczaj tam nie przechowujemy jedzenia i najczęściej zabraniamy wstępu dzieciom bez opieki dorosłych. Są to jednak miejsca wilgotne. Nawet jeśli biopreparaty będą znajdować się w plastikowych opakowaniach, może dojść do kontaktu z wilgocią, która aktywuje bakterie. Dla nas oznacza to, że szybko przestaną być one efektywne i po prostu po użyciu nie zadziałają w taki sposób, w jaki powinny.

Podobnie destrukcyjny wpływ mogą mieć promienie słoneczne. Z tą kwestią jednak każdy powinien sobie poradzić bez większego problemu.