Oszczędzaj myjąc auto i podlewając kwiaty

Szukając oszczędności w swoim gospodarstwie, często możemy zaczynać od złych miejsc i usług, z których będziemy chcieli zrezygnować. Czasem wystarczy usiąść i pomyśleć nad możliwościami – zwłaszcza jeśli dysponujecie przydomową oczyszczalnią ścieków, gdyż wodę z niej można wykorzystać w sposób wydajny.

Mycie samochodów i podlewanie kwiatów wymaga jednak zastosowania odpowiednich środków, do których należą bakterie tlenowe do oczyszczalni. Stosowanie inwazyjnych produktów syntetycznych, może być zbyt niebezpieczne dla delikatnych roślin itp.

Czym są bakterie tlenowe?

Oczywiście to nic innego jak biopreparaty do ścieków, które zdobywają nie tylko coraz lepsze opinie na forach i w rankingach branżowych, ale także serca klientów. Okazuje się, że już w większości gospodarstw domowych stosowane są produkty naturalnego pochodzenia – w ten sposób nie musisz korzystać z wody, która dostępna jest z hydrantu lub zewnętrznego kranu.

Biorąc pod uwagę, że w ten sposób minimalizujesz sezonowo rachunki za wodę, a środki wykorzystujące szczepy bakterii kosztują tyle samo, co ich syntetyczne zamienniki, to w gospodarstwie pojawią się dodatkowe pieniądze. Naturalnie jest to bardzo ekologiczne podejście do tematu, które staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Dzięki temu wspólnie możemy walczyć o stan ziemi, co będzie owocować w przyszłości – niewielkie zmiany mogą zapoczątkować coś wielkiego, zwłaszcza jeśli pokażemy wspólnie producentom, że nie interesuje nas syntetyczna chemia do szamba i wybieramy walkę o otoczenie.