Oczyszczanie ścieków – z pomocą tabletek czy proszku?

Pojawił się brzydki zapach z kanalizacji? Jeśli posiadasz w swoim gospodarstwie domowym szambo lub oczyszczalnie ścieków, prawdopodobnie problem jest jeden – zanieczyszczony system odprowadzania nieczystości.

Biopreparaty do ścieków mogą okazać się niezbędne w gospodarstwie domowym, ponieważ posiadają o wiele więcej pozytywnych właściwości, niż syntetyczne zamienniki oferowane przez producentów środków czystości. Który produkt będzie lepszy dla użytkowników i jak go stosować? Czy lepiej wybrać proszek, czy tabletki?

Wybierając proszek do szamb, z pewnością można go dozować dużo bardziej indywidualnie. Przy mniejszych zbiornikach jest to dużo wydajniejszy sposób, który pozwoli na generowanie oszczędności w gospodarstwie domowym.

Tabletki do oczyszczania szamba, są jednak dużo wygodniejszą formą oczyszczania systemu kanalizacyjnego. W większości środków, wystarczy umieścić je w ubikacje w określonej ilości i spuścić wodę – jak widać, jest to banalnie prosty proces, a biorąc pod uwagę informacje na temat dawkowania i sposobu użycia od producenta, nikt nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem biopreparatów.

Stosowanie biopreparatów, które należy wrzucić do muszli klozetowej lub zlewu, pozwala na oczyszczenie rur i pozbycie się złogów tłuszczowych, które osadziły się w ciągu kilkutygodniowego użytkowania. Automatycznie można spodziewać się pozbycia brzydkich zapachów, będących w stanie uprzykrzyć mieszkanie wszystkim domownikom. Najlepiej jest samodzielnie sprawdzić obydwa rodzaje preparatów i podjąć indywidualną decyzję.