Novesan – kompostownik w każdym ogrodzie

Brzydki zapach kompostu przeszkadza sąsiadom? Wspólne grillowanie na działce lub w ogrodzie nie jest już przyjemnością? Nic dziwnego. Kompost jest w stanie nie tylko sprawić, że spotkanie w wakacyjny wieczór z bliskimi na świeżym powietrzu będzie nieprzyjemne, ale może nawet uniemożliwić komfortowy pobyt w pobliżu obiektu, gdy termometry wskazują znaczny wzrost temperatury – aromat rozkładających się resztek i śmieci staje się o wiele silniejszy.

Novesan – ratunek dla każdej działki, ogrodu lub sadu

Preparaty do kompostownika mogą okazać się jedynym rozwiązaniem problemu. Pojawia się jednak pytanie, jaki będzie najlepszy. Dziś chcemy zaprezentować Państwu Novesan, który z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Kompost ma stanowić naturalny nawóz, który będzie wsparciem dla eksploatowanej gleby. Stosowany jest w większości prywatnych ogrodów, by uprawa owoców i warzyw była w pełni ekologiczna. Korzystanie z takich środków jak syntetyczne preparaty do kompostownika mija się z celem, więc warto postawić na biopreparaty, które oferują użytkownikom dużo więcej, niż tylko udrożniona kanalizacja.

Novesan to naturalny produkt, wykorzystujący szczepy bakterii. Jego zadaniem jest poprawienie jakości nawozu, przyspieszenie procesu rozkładu i przede wszystkim minimalizacja nieprzyjemnego zapachu. Jak widać biopreparaty to nie tylko chemia do szamba, tylko coś, co ma pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i otoczenie, dbając każdego dnia o stan oraz jakość gleby.