Naturalne preparaty nie tylko do ogrodu

Czy wiesz, że rośliny doniczkowe potrzebują równie dużo uwagi, co rośliny znajdujące się w ogrodzie lub szklarni? Niedobory i wyjałowienie gleby są powodem obumierania roślin, które nie mogą naturalnie czerpać wartości odżywczych z gleby. Innym przykładem mogą być choroby i ataki ze strony szkodników. Warto więc wiedzieć, jakie preparaty będą najlepszym wsparciem dla miłośników ogrodnictwa balkonowego.

Czy wiesz, że biopreparaty to również bakterie celulolityczne, służące do poprawy stanu gleby, co może być pomocą w uprawie doniczkowych roślin?
Czym są bakterie celulolityczne i do czego służą
Ich zadaniem jest przede wszystkim redukcja siarczanów i fosforanu trójwapniowego, które nie należą do najbardziej pożądanych substancji. Wpływają pozytywnie na mineralizację gleby, a jak wiadomo, uprawy doniczkowe nie mogą samodzielnie sobie poradzić z tym problemem, ponieważ nie mają one dostępu do naturalnego nawozu. Warto stosować biopreparaty, które wykorzystują szczepy bakterii, by hodowla była w pełni ekologiczna.

Bakterie lipolityczne – po co i dla kogo

Kolejnym rodzajem produktów, są bakterie lipolityczne, które stosowane są do rozkładu lipidów i kwasów tłuszczowych. Jest to kolejny element, który powinny znaleźć się niemal w każdej szafce ogrodników, niezależnie od tego, czy posiadają oni ogród, czy jedynie kilka doniczek na balkonie.

Biopreparaty są o wiele bezpieczniejsze podczas użytkowania i posiadają pozytywny wpływ na otoczenie, dzięki czemu wykorzystując je w domowych uprawach, wspierasz ekologię.