Lipobakt – czy to bezpieczny produkt?

Często pojawiają się pytania od naszych klientów, czy dane środki są bezpieczne w użytkowaniu i czy w razie kontaktu ze skórą, nie będą one powodować żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Tym razem chcielibyśmy zająć się produktem o nazwie Lipobakt, który służy do usuwania złogów tłuszczowych z kanalizacji i udrażnianiu rur.

Jest to niezwykle mocny środek o dużej wydajności, więc może budzić wśród klientów pewne kontrowersje. Spieszymy z wytłumaczeniem, czemu nie ma obaw przed stosowaniem takich produktów jak preparaty do szamb i jak należy się z nimi obchodzić.
Bezpieczeństwo w każdym domu
Chociaż biopreparaty do ścieków nie są inwazyjnymi i mocno żrącymi substancjami, które w czasie kontaktu ze skórą zaczynają reagować intensywnie i agresywnie, istnieje możliwość powstania wysypki lub uczucia swędzenia. W razie kontaktu preparatów ze skórą należy niezwłocznie przemyć dany obszar dużą ilością wody, natomiast w przypadku połknięcia lub kontaktu z oczami, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Wszystkie preparaty do szamb, oczyszczalni, wody lub ścieków, należy trzymać z dala od dzieci i użytkować zgodnie z wytycznymi na etykiecie – nawet jeśli są one pochodzenia naturalnego.

Lipobakt jest w pełni bezpiecznym produktem, jednak warto wyposażyć się w gumowe jednorazowe rękawiczki w czasie użytkowania, by zminimalizować i ograniczyć kontakt preparatu ze skórą. Tak stosowane i przechowywane biopreparaty, nie stanowią zagrożenia dla samych użytkowników oraz wszystkich mieszkańców, znajdujących się w budynku.