Jak działają probiotyki dla zwierząt?

Probiotyki dla zwierząt mogą budzić wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród osób, które w dalszym ciągu traktują czworonogi w sposób użytkowy – pies ma strzec domu, krowa dawać mleko, a kot wyłapywać myszy. Jednak każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że im zwierzę jest zdrowsze, tym potrafi lepiej wykonać swoje zadania – oferując również lepszej jakości mięso, w przypadku trzody chlewnej.

Skoro już Państwo zdają sobie sprawę z tego, jak istotne są probiotyki dla zwierząt, to warto znaleźć informacje o tym, jak wybrać odpowiedni produkt.

Naturalne produkty – biopreparaty to nie tylko proszek do szamba

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy zajmujące się produkcją probiotyków stosują żywe kultury bakterii, które pozytywnie wpłyną na florę bakteryjną układu pokarmowego i trawiennego.

Chcąc wybrać odpowiedni produkt dostosowany do potrzeb użytkowników i zwierząt, należy zapoznać się z informacją, dla jakich gatunków dany preparat probiotyczny został wyprodukowany. Innym środkiem będą pojone lub karmione kury, indyki, bydło, a nawet konie – im bardziej szczegółowy podział, tym lepsze rezultaty. Jeśli w gospodarstwie są zwierzęta wolno biegające, warto wziąć pod uwagę oczyszczanie wód i stosować naturalnego pochodzenia preparaty do oczek wodnych, ponieważ będą one prawdopodobnie kąpać się w zbiornikach i korzystać z nich, jak z wodopoju.

Jak często stosować preparat i w jaki sposób? Wszystko zależy od producenta i oferowanego preparatu, ponieważ niektóre podawane są z wodą, inne zaś z pokarmem – wszystkie informacje odnośnie dawkowania i sposobu podawania, znajdują się na produktach.