Do czego przyda mi się preparat do kompostowania?

Kompostowanie często bywa żmudnym procesem, który można przyspieszyć  bardzo prosty i wydajny sposób. Dzięki takim produktom i naturalnym preparatom jak Novesan, który dostępny jest w naszej ofercie, wszystko przebiega o wiele szybciej, a nawet można liczyć, że zwiększy on zawartość substancji odżywczych w kompoście.

Kompostowanie może spowodować ogromną ilość nieprzyjemnych zapachów w okolicy naszej posesji, co nie tylko może przeszkadzać samym mieszkańcom, ale również bliskim sąsiadom. Preparaty do kompostownika niwelują wszystkie nieprzyjemne aromaty, wydobywające się z naszego naturalnego nawozu, więc powinny one znajdować się na wyposażeniu każdej osoby zajmującej się kompostowaniem.

Higienizacja naturalnego kompostu, w skład którego wchodzą warzywa, owoce, obierki, papier, trociny i wiele innych produktów, to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza jeśli mamy możliwość podniesienia wartości naszego naturalnego nawozu, dzięki któremu uprawy roślin będą o wiele zdrowsze, silniejsze i przede wszystkim wydajniejsze!