Czy to prawda, że biopreparaty są mniej skuteczne?

08Czynności konserwacyjne i utylizacja szamba, nie należy do prostych i przyjemnych czynności, więc warto jak najdłużej odwlekać kolejny kontakt z firmą, która pozbędzie się naszych odpadów.

Stosowanie preparatów i środków służących do czyszczenia kanalizacji i zbiorników, wydłuży maksymalnie ten okres, a konsumenci muszą jedynie wybrać, który środek będzie dla nich lepszym rozwiązaniem – do wyboru są preparaty naturalnego pochodzenia i produkty syntetyczne. Który z nich jest lepszy? Warto się nad tym zastanowić.

Czy biopreparaty są słabsze?

Przyzwyczajeni zostaliśmy do tego, że produkty żrące są o wiele skuteczniejsze, niż naturalne bakterie do szamb. Przez lata pojawiały się informacje o jakości i mocy syntetycznych związków i braku wpływu na środowisko, ludzi i zwierzęta.

Jak się jednak okazało, wiele produktów sztucznych, miało nie tylko destrukcyjny wpływ na glebę w okolicach oczyszczalni, ale kontakt ze skórą, powodował mocną reakcję alergiczną, która wymagała nawet hospitalizacji. W przypadku biopreparatów nie ma obawy o takie sytuacje, ponieważ nawet w czasie niewłaściwego wykorzystania, można spodziewać się niewielkiej, punktowej wysypki.

Jak widać, chemia do szamba wcale nie musi być żrąca, by była skuteczna. Biopreparaty doskonale radzą sobie ze złogami tłuszczu, nieprzyjemnymi zapachami i wieloma innymi problemami, które mogą mieć negatywny wpływ na użytkowania przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba – dodatkowo jest obojętna dla środowiska, ludzi i zwierząt.