Czy stosując bakterie do oczyszczalni, mogę nią podlewać wodę w ogródku?

Oczyszczalnie, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu wyeliminowanie ze zgromadzonej wody, wszystkich możliwych zanieczyszczeń i uzdatnienie jej w odpowiednim stopniu. Przydomowe instalacje, nie będą jednak na tyle zaawansowane, by bez żadnego problemu, można było tą wodę wykorzystywać ponownie do konsumpcji – mogłoby to również być nie do końca przyjemne dla samych domowników, w końcu posiadają oni świadomość pochodzenia wody.

Stosując jednak odpowiednie biopreparaty i bakterie do oczyszczalni, uzdatniają wodę w tak wysokim stopniu, że bez problemu posiadamy możliwość wykorzystania jej do podlewania swojego ogródka, lub chociażby mycia samochodu. Jest to doskonały środek, jeśli chcemy zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy, nie musząc korzystać z wody bieżącej, co również przełoży się na rachunki.

Tego typu działanie, nie byłoby jednak możliwe, w przypadku zastosowania szamba, ponieważ jest to system, który magazynuje jedynie odpady i niemal niemożliwym jest, pozbycie się z niego niebezpiecznych bakterii.