Czy opłaca mi się używać biopreparatów w gospodarstwie rolniczym?

Musi być tanio i skutecznie – z takim myśleniem wśród właścicieli gospodarstw rolniczych i hodowlanych można spotkać się najczęściej. Niestety, z tego powodu wybierają oni najczęściej środki chemiczne, które charakteryzują się błyskawicznym działaniem, dużą wydajnością i przede wszystkim niską ceną.

Warto zastanowić się, czy jednak zabiegi fungicydowe z wykorzystaniem biopreparatów, nie będą lepszym rozwiązaniem dla gospodarstwa i nie tworzą mu drzwi na nowe możliwości.

Ekologiczne gospodarstwo – droższe produkty

Ku zaskoczeniu wielu osób, biopreparaty to nie tylko proszek do szamba, czy preparaty do oczek wodnych – to również niezwykle skuteczne środki do pielęgnacji roślin, ochrony przed szkodnikami, a nawet poprawy stanu gleby. Produkty naturalnego pochodzenia z pewnością działają mniej agresywnie i trzeba poczekać na ich działanie, jednak posiadają dużo lepszy wpływ na otoczenie i zdrowie.

Jak często spotykamy się z tym, że produkty eko lub bio posiadają wyższą cenę? Często można usłyszeć, że jest to spowodowane trudnością w czasie produkcji takich warzyw i owoców – przy dzisiejszych możliwościach i zaawansowaniu technologicznym? Nic bardziej mylnego. Jeśli chcą Państwo przekonać się o tym samodzielnie, przed zastosowaniem biopreparatów na skalę przemysłową, chcemy zaproponować możliwość stosowania ich w domowych ogródkach.

Tak wyhodowane warzywa i owoce można reklamować jako produkt w pełni naturalny, ponieważ nie zostały wykorzystane żadne środki chemiczne – warto zwrócić uwagę, że konsumenci wybierają je coraz chętniej.