Czy kompost po użyciu waszych produktów do kompostowania, jest tak samo dobrej jakości, jak ten wyprodukowany w sposób naturalny?

Jest to bardzo często zadawane pytanie, zwłaszcza przez ogrodników, którzy nigdy nie korzystali z biopreparatów do kompostowania i nie posiadają doświadczenia z tego typu produktami.

Produkty służące do wzrostu tempa procesu kompostowania, mogą budzić wiele kontrowersji, ponieważ redukują brzydki zapach oraz następuje higienizacja nawozu, co według wielu osób, powodować będzie obniżenie wartości odżywczych i minerałów.

Wybierając jednak produkty z naszej oferty, nie należy się tym martwić, ponieważ są to produkty, które zostały przygotowane z wykorzystaniem szczepów bakterii niepatogennych i pożytecznych. Dzięki temu, kompost który został uzyskany przy pomocy naszych biopreparatów, będzie posiadał zwiększoną zawartość substancji odżywczych, takich jak między innymi wielkocząsteczkowe substancje próchnicze.

Uzyskany kompost, dzięki temu będzie posiadał lepsze wartości, higienę na wyższym poziomie, jego zapach będzie maksymalnie zredukowany oraz możemy liczyć na zmniejszenie objętości pryzmy kompostowej.