Czy biopreparaty biorą udział w produkcji żywności?

Produkcja żywności to dla wielu czarna magia. Biopreparaty natomiast kojarzą się z takim asortymentem, jak chemia do szamba. Czy coś łączy te dwa produkty ze sobą? Oczywiście, że tak i żeby się o tym przekonać, wystarczy nieco bardziej zgłębić temat związany z biopreparatami, które są szczepami naturalnych bakterii.

Gdzie można je spotkać i do czego służą? Z przyjemnością opowiemy Wam więcej na temat, ponieważ jesteśmy zadowoleni z tego, że świadomość na temat ekologii z każdym rokiem jest coraz większa.

Biopreparaty w gospodarstwie i fabrykach

Kojarzycie warzywa i owoce BIO, które można znaleźć na wszystkich sklepowych półkach w marketach? Nie oznacza to, że zostały wyprodukowane bez użycia nawozów, tylko z pomocą biopreparatów. Dokładnie! zabiegi fungicydowe, czy chociażby preparaty do kompostownika to również czynności i środki, które wykorzystują naturalne szczepy bakterii. Zachęcamy więc do tego, by każdy stworzył swój wyjątkowy ogródek BIO, ponieważ ekologiczna żywność jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza!

A co z oczyszczoną wodą z oczyszczalni? Czy można ją wykorzystywać do podlewania roślin w ogródku? Nie jest to zalecane przez producentów, ponieważ żadne środki nie pozbędą się wszystkich zanieczyszczeń (nawet ten syntetyczne). Zawsze należy stosować się do wszystkich zaleceń producenta. Tego typu informacje znajdują się na etykiecie lub w dołączonej instrukcji obsługi – jeśli nie ma wzmianki o tym, że woda po oczyszczeniu nadaje się do stosowania w ogródku, gdzie hodowane są warzywa i owoce, to lepiej wykorzystywać ją jedynie do kwiatów i krzewów ozdobnych.