Biopreparaty w gospodarstwie rolniczym – czy są wystarczająco wydajne?

Gospodarstwa rolniczo-produkcyjne mają o wiele większe potrzeby, niż klasyczne gospodarstwa domowe. Zapotrzebowanie na chemię przemysłową, preparaty wspomagające proces hodowli lub produkcji i nawozy są niezbędnym asortymentem, który musi znajdować się na wyposażeniu wszystkich obiektów.

Szambo, ochrona roślin i kompost

Większość gospodarstw rolniczych wciąż korzysta z popularnego przydomowego szamba. Gdy technologia nie była jeszcze na tyle rozwinięta, by zaoferować nam niewielkie oczyszczalnie, a podłączenie domu do ścieków na wsi nie było możliwe, szambo stało jedynym wygodnym rozwiązaniem. Aby maksymalnie wydłużyć jego okres eksploatacji między kolejnymi opróżnieniami, warto zastosować tabletki do szamba wyprodukowane z naturalnych szczepów bakterii. Są one dużo mniej inwazyjne, nie zagrażają środowisku, a ich efektywność jest taka sama, jak w przypadku syntetycznych zamienników.

Preparaty do kompostowników wykorzystywane są do produkcji nawozów naturalnych. Oczywiście jest to sprawdzone rozwiązanie, gdy chodzi o niewielkie prywatne ogródki. W profesjonalnych gospodarstwach ciężko byłoby wyprodukować tak dużą ilość kompostu.

Na końcu zajmiemy się ochroną roślin. Naturalne szczepy bakterii pozwalają chronić uprawy przed wieloma chorobami, szkodnikami, czy chociażby grzybami i pleśnią. Syntetyczne zamienniki mogą mieć negatywny wpływ na jakość plonu. Warto więc sięgać po takie produkty jak FUNGSAN C, który jest preparatem poprawiającym odporność roślin i zwalczającym choroby grzybowe w uprawach polowych.