Biopreparaty dla mieszkańców bloków – warto zainwestować w wysoką jakość

Biopreparaty są wykorzystywane już w większości gospodarstw domowych i cieszą się ogromną popularnością wśród ogrodników. Mieszkańcy bloków z tzw. szarej lub wielkiej płyty, zazwyczaj myślą, że stosowanie produktów naturalnego pochodzenia, ich po prostu nie dotyczy – niestety, jest to błędne myślenie, które powoduje wiele nieprzyjemności.

Biopreparaty to nie tylko bakterie lipolityczne, których zadaniem jest poprawa jakości gleby znajdującej się w ogrodzie. Należą do nich również nawozy i środki ochrony roślin.

Popraw jakość swojego życia, nawet jeśli inni tego nie robią!

Biopreparaty do ścieków i udrożniania rur

Brzydki zapach z kanalizacji to nie tylko problem właścicieli domów jednorodzinnych, którzy dysponują przydomową oczyszczalnią ścieków. Problem polega na powstawaniu złogów tłuszczowych w rurach, które powodują niezwykle brzydki zapach i rozmnażanie bakterii, więc warto się ich pozbyć zawczasu. Oczywiście, stosować można środki syntetyczne, które są żrące, ale można wykorzystać do tego również naturalne szczepy bakterii, które żywią się tymi zanieczyszczeniami, utleniając je w bardzo szybkim tempie.

Czemu więc większość osób tego nie robi? Powód jest niezwykle prosty i można śmiało mówić o hipokryzji, ponieważ ścieki trafiają do publicznych, a nie przydomowych oczyszczalni itp. Po spuszczeniu wody, jedynym problemem są rury, a nie to, co dzieje się później. Zachęcamy więc do tego, by stosować biopreparaty do ścieków, nawet jeśli są Państwo mieszkańcami bloków, ponieważ jest to ekologiczne podejście do sprawy – ta woda później do nas wraca, niestety w gorszym stanie.